22 lutego 2024 r. w ramach Dni Otwartych gościliśmy grupy dzieci sześcioletnich z dwóch przedszkoli: PP nr 17 oraz PP Nr 5. Dzieci wzięły udział w wieloboju sprawnościowym pod hasłem:” W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Była sportowa rywalizacja w duchu fair play, ale przede wszystkim dobra zabawa.

O godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami odwiedziły naszą szkołę. Zostały powitane przez Panią Dyrektor Małgorzatę Jabłońską – Szewców, wicedyrektorów oraz nauczycieli i uczniów naszej placówki. Pani Dyrektor przedstawiła ofertę szkoły i zaprosiła do wspólnej zabawy. Każdemu „małemu gościowi” wręczono mapkę z zaznaczonymi numerami sal, w których przygotowano atrakcje.

Goście udawali się do sal lekcyjnych, gdzie aktywnie brali udział w różnorodnych zajęciach. Otrzymane mapki zapełniały się pieczątkami, które były potwierdzeniem wizyty w wyznaczonym punktach. Uzbieranie pieczątek gwarantowało otrzymanie złotej monety. Przyszli uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość zwiedzić szkołę, poznając pracownie przedmiotowe, w których odbywają się codzienne zajęcia, bibliotekę, gabinet pedagoga i logopedy, salkę gimnastyki korekcyjnej. Dla dzieci przygotowano również słodki podarunek. Tego dnia nasi goście przekonali się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa. Dzień Otwarty przygotowany został przy aktywnym współudziale nauczycieli, uczniów szkoły oraz pracowników obsługi.
Rodzicom i przyszłym uczniom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy serdecznie w progi Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego!

A. Urbaniak

Wielobój przedszkolaków  – zdjęcia