Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszej szkole to święto obchodziliśmy na długiej przerwie 30 października. Tego dnia  chętne dzieci mogły ubrać się na kolor pomarańczowy. Święto Dyni to doskonały sposób na to, aby uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Uczniowie dowiedzieli się, co można z niej przygotować, jak jest zbudowana oraz zapoznali się z  cyklem jej rozwoju. Naukę połączono z dobrą zabawą. Uczniowie mieli  możliwość uczestniczyć w quizach i zabawach. Otrzymały dyniowe opaski, kolorowanki tematyczne, rozwiązywały różnego rodzaju labirynty, rozkodowywały obrazek. Za dobrze rozwiązane zadania otrzymywały babeczki dyniowe oraz cukierki.

Za przygotowanie tego dnia odpowiadały Panie: Joanna Obrębska, Martyna Fila, Maria Fila oraz Martyna Wojciechowska. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

M. Fila