W dniu 13.02.2024r. w sali gimnastycznej SP-3 w Głogowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym  Chłopców rocznika 2009-10 w Ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. W zawodach, w których startowały reprezentacje 6 Szkół Podstawowych miasta Głogowa, wzięła udział drużyna chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali uczniowie klasy VIII a –  Franciszek Walczak, Aleksander Siwek oraz Janek Rzeźnicki.

W wyniku rozegranych gier nasi chłopcy zajęli I miejsce,  pokonując bez straty seta kolejno reprezentacje szkół nr 12, 6, 7 oraz 3. O wygranej w całych zawodach zdecydował mecz,  w którym zmierzyli się z reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 13. O zwycięstwie naszych chłopców zadecydował pojedynek w grze deblowej, który rozstrzygnęli  na swoją korzyść w stosunku 2:1

W dniu 23.02.2024r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym  Chłopców w Ramach  Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W półfinale tej imprezy pokonała Szkołę Podstawową z Jaczowa w stosunku 3:0. W finale powiatowym nasi chłopcy znowu spotkali się z rywalami z  SP-13 Głogów i znowu wygrali tym razem w stosunku 3:2.  Nasi reprezentanci awansowali z pierwszego miejsca do Finału Strefy Legnickiej.  Serdeczne gratulacje dla Aleksandra, Janka i Franka. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak

więcej zdjęć