W dniach 2-4 października 2023 r. w Głogowie odbywał się, już po raz trzynasty, Dolnośląski Festiwal Nauki. Najpierw nasi uczniowie klas ósmych uczestniczyli w inauguracji festiwalu, który w tym roku odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3.  Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania  wykładu inauguracyjnego pana Karola Wójcickiego, popularyzatora nauki, podróżnika i fotografa. 3 października gościliśmy dr Martę Sochacką z wykładem „Jak oszukać apetyt i nie zajadać stresów?”. W wykładzie brali udział uczniowie klas siódmych (7a, 7c).   4 października klasy 3a i 3c uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez profesora ekonomii Pana Waldemara Dotkuś,  pn.: „Historia pieniędzy dla najmłodszych ekonomistów”.  Równocześnie gościliśmy przedszkolaki z PP nr 17 na warsztatach pt.: „W świecie dinozaurów” przygotowanych przez nauczycielki klas drugich. Wykład pt: „Najpiękniejsze zabytki w Polsce” przedstawił nauczyciel historii Pan Sławomir Olejnik. Prezentacje wysłuchali uczniowie klas szóstych i siódmych oraz zaproszone dzieci z klasy 2b, a także drugoklasiści ze Szkoły  Podstawowej  nr 9. Prowadzący wykłady otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki o Głogowie. Nad przebiegiem festiwalu czuwała p. Agata Leszczyńska – koordynator z ramienia naszej szkoły.

A. Leszczyńska