W dniach 20 i 23 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły  wzięli  udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej ,,Sprzątanie Świata – Polska 2024  ”.
,,NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI”– pod takim hasłem przebiegła tegoroczna akcja. Zapraszamy do wprowadzania w codzienne życie dobrych praktyk, ponieważ stanie na straży czystej Ziemi, to nie tylko nieśmiecenie czy sprzątanie porzuconych w naturze śmieci, ale też bycie wrażliwym na drugiego człowieka, przyrodę, wodę, powietrze. Bo przecież wszystkie te elementy składają się na nasze zdrowie i zdrowe miejsce, w którym żyjemy. Uczniowie klas trzecich i piątych wraz z nauczycielami zaopatrzeni w worki foliowe i rękawice udali się w teren, aby posprzątać okolice szkoły oraz wybrane miejsca w mieście.

B. Wolanin