14 czerwca 2024r. uczniowie z klasy 3b spotkali się z panem Markiem Adamskim pracownikiem Huty Miedzi Głogów. Pan Marek opowiedział dzieciom wiele ciekawostek dotyczących pracy w hucie, a także pokazał filmy ukazujące powstawanie oraz działanie huty, zagospodarowania strefy ochronnej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przypatrywały się jak pozyskuje się  m. in. miedź. Najlepiej bawiły się, gdy mogły przymierzyć uszyty ze specjalnego materiału strój hutnika pracującego przy gorącym piecu. Zakładały kurtkę, rękawice, ochraniacze na nogi i specjalne nakrycie głowy. Zakładały także kask ochronny. W prezencie od pana Marcina otrzymały upominki. Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie. Dziękujemy!!!

A. Urbaniak