W dniu 03.06.2024 r na terenie naszej szkoły został rozegrany Pierwszy Międzyszkolny Turniej Szachowy. Konkurs ten został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Pana Rafaela Rokaszewicza.  W zawodach wzięło udział 15 uczniów z 7 szkól podstawowych.

Turniej wygrał Filip Piotrowski (kl.  6) ze Szkoły Podstawowej nr 10. Drugie miejsce zajął Maksymilian Lewandowski – też z “głogowskiej dziesiątki”. Miejsce trzecie wywalczył Mikołaj Momot z klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowali: Cezary Piszcz i Bartosz Mordarski z klasy 5b oraz Wiktor Kochańczyk z klasy 6c. Nagrody książkowe, puchar i medale wręczyli wspólnie:  Prezydent Miasta Głogowa Pan Rafael Rokaszewicz oraz Pani Dyrektor Małgorzata Jabłońska-Szewców