30 listopada przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zabawy andrzejkowe dla wszystkich uczniów. Czwartek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem magii i przepowiedni. Gabinet pedagogów zamienił się w – Gabinet wróżb.
Każdy uczestnik andrzejkowych
zabaw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojego szczęśliwego losu. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa. Dla społeczności uczniowskiej  andrzejkowe wróżby to tradycja. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

A. Dyk