POBYT DZIECI Z KLAS 2a,  2b I 2c NA ZIELONEJ SZKOLE W PRZEMKOWIE

W dniach 13 – 17 listopada 2023 r. trzech uczniów z klasy II a oraz uczniowie z klasy II b i II c przebywali na Zielonej Szkole w Przemkowie. Pierwszego dnia zapoznano dzieci z zasadami pobytu w ośrodku. Podczas pobytu dzieci skorzystały z wielu atrakcji. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tkackich, podczas których utkały kolorowe dywaniki. Wzięły udział w warsztatach naukowych pn. „PLANETY RAKIETY O! RETY”. Wspólnie obejrzały film pn. „WYPRAWA W KOSMOS”. Wzięły udział w warsztatach „PRZYGODA PRZYRODA” podczas których w sześcioosobowych zespołach wykazały się wiedzą przyrodniczą. Tworzyły kolorowe mydełka na upominki dla bliskich. Podczas kolejnych warsztatów poznały technikę malowania na szkle. Wzięły udział w warsztatach artystycznych „AKADEMIA SZTUK ESTRADOWYCH”. W pierwszej części warsztatów uczyły się kroków tańca, a w drugiej podczas pobytu w studiu nagraniowym poznały szereg instrumentów muzycznych. Śpiewały, wyklaskiwały rytmy i wysłuchały gry na gitarze. Odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dwukrotnie uczestniczyły w dyskotece. Na BALU POŻEGNALNYM wybrano królową i króla balu, którymi zostali Oliwia Sobolewska i Krzysiu Stachera. Każdego dnia przebywały na świeżym powietrzu: grały w piłkę, budowali szałasy, bawiły się na placu zabaw, a także spacerowały po rezerwacie podziwiając jesienny krajobraz. Czas spędzony w ośrodku upłynął szybko i pracowicie. Chętnie będziemy wspominać chwile spędzone podczas pobytu na Zielonej Szkole.

R. Strong, A. Leszczyńska

WIĘCEJ ZDJĘĆ

POBYT UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY “NA ZIELONEJ SZKOLE” W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

W dniach od 15.10 do 21.10.2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami –Paniami: Genowefą Drankiewicz i  Aleksandrą Jaślar wyjechali do Szklarskiej Poręby w ramach programu „Zielona Szkoła dla Gminy Miejskiej Głogów 2023”. W zielonej szkole udział brało 29 uczniów z klas 3a, 3b oraz 3c. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, kształcenie umiejętności życia w grupie, poznawanie karkonoskiego krajobrazu, a uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych aktywnościach. W trakcie pobytu w hotelu dzieci korzystały z zajęć, takich jak: turnieje gry w kręgle, bilard, zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie oraz zajęcia dydaktyczne, natomiast podczas pieszych wycieczek poznawały naturalne środowisko okolic górskich, jak również infrastrukturę Szklarskiej Poręby. Podopieczni zwiedzili także wiele ciekawych miejsc, takich jak: Dino Park w Szklarskiej Porębie, czy Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie.  W trakcie wyjazdu miejsce miały dobre praktyki, mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, integrację dzieci, budowanie poczucia bezpieczeństwa, sympatii i życzliwości, naukę wzajemnego szacunku i odpowiedzialności. Odbywały się także wspólne zajęcia dydaktyczne, plastyczne i muzyczne. W pamięci uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły pozostanie bogactwo wielu pozytywnych i ciepłych wrażeń związanych z miłym czasem spędzonym podczas „Zielonej Szkoły” w Szklarskiej Porębie.

A. Jaślar

POBYT NA ZIELONEJ SZKOLE UCZNIÓW Z KLAS 3B I 8A