7 października 2022  uczniowie klas 2b i 3b wybrali się na wycieczkę do GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO “STARA CHATA U KOWOLA” w Kluczewie. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof. Wycieczka pokazała dzieciom jak wygląda życie na wsi. Zobaczyły one dawne zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie. W Kuźni przygotowany został pokaz pracy kowalskiej. Uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstaje podkowa i co to znaczy, że należy kuć żelazo póki gorące. Każda klasa otrzymała pamiątkową podkowę. Pozostałe atrakcje jak przejazd traktorem na przyczepie, ognisko z kiełbaskami sprawiły wszystkim dużo radości. Spotkane zwierzęta gospodarskie (koza, krowa, królik) można było pogłaskać, poobserwować. Dzieci poznały tradycyjne metody przetwarzania produktów rolnych np. wyrób masła, sera. Chętni mogli wypić mleko prosto od krowy. Wszyscy świetnie bawili się na świeżym powietrzu.

A. Urbaniak M. Jabłońska – Szewców