Korzystając ze słonecznej pogody – dnia 30.09.2022 r. dzieci z  grupy świetlicowej pani Heleny, Martyny i Marysi wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie było przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.
Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat lasu oraz zwierząt w nim żyjących, następnie wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę dzieci oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Na zakończenie z wielkim apetytem wszyscy zjedli pieczone kiełbaski, wypili gorącą herbatę ze słodkim małym co nieco.

H. Nowicka, M. Fila, M. Fila