SONY DSC

       12 października 2021r. w naszej szkole odbyło się Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów. Pani Dyrektor szkoły gorąco powitała nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Z pomocą uczniów klasy IV dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. W odświętnych strojach, pierwszacy błysnęli talentem. Wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego. Pięknie zaśpiewali piosenki. Aktorsko recytowali wierszyk. Dzieci udowodniły, że są gotowe, aby przyjąć je do grona uczniowskiego.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Halina Dziadkowiec dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.
Z tej okazji wszystkim uczniom klas pierwszych, Rada Rodziców ufundowała książki – Legendy polskie. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.  Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

A. Dyk

więcej zdjęć