Tydzień Języków Obcych zorganizowany w ramach projektu „Język to podstawa – ucz się języków” jest już tradycją w naszej szkole. Co roku z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie mają okazję  wziąć udział w różnorakich działaniach, które mają na celu zabawę z różnymi językami, nie tylko tymi nauczanymi w naszej szkole. W tym roku Tydzień Języków Obcych obchodziliśmy w zmienionej formie ze względu na ograniczenia związane z bezpieczeństwem. W ramach „Fun with Flags” – zabaw z flagami – uczniowie klas 1-3 wykonywali flagi europejskie podczas lekcji języka angielskiego. Klasy 4-6 rozwiązując różnorodne zadania w klasach i odgadując poszczególne wyrazy stworzyły wspólne hasło – cytat dotyczący uczenia się języków obcych. Jak co roku odbył się konkurs angielsko-niemiecki dla klas 8 pt. „Kochamy Języki”. Wszyscy uczniowie mieli możliwość otrzymania dodatkowej oceny za nauczenie się podstawowych zwrotów w pięciu różnych językach takich jak: włoski, rosyjski, francuski, hiszpański i czeski.
Coroczna impreza zawsze spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem, uczniowie bardzo chętnie podejmowali wszystkie wyzwania, które na pewno pozytywnie zmotywowały ich do nauki języków obcych.
Tydzień Języków Obcych przygotował zespół Nauczycieli Języków Obcych w składzie: Ewelina Tołopiło, Alicja Bieleń, Sylwia Komperda, Magdalena Łata, Emilia Gródecka, Paulina Drankiewicz oraz Izabela Nowak.
Paulina Drankiewicz