W dniach 09-16.10.2022 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli  w Zielonej Szkole w Szklarskiej Porębie. Był to bardzo aktywnie spędzony czas. Oprócz zajęć dydaktycznych uczniowie mieli okazję poznać pracę hutników z Huty Szkła „Julia” oraz uczestniczyć w warsztatach zdobienia szkła, wzięli udział w grze terenowej wymagającej nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale też umiejętności posługiwania się mapą oraz wiedzy na temat Karkonoszy. Ponadto spędzili ekscytujący dzień w Dinoparku, gdzie mieli okazję oglądać film w kinie 6D, pogłębić wiedzę na temat dinozaurów, a także poćwiczyć swoją sprawność fizyczną podczas zabaw w „małpim gaju”. W hotelu korzystali z basenu oraz kręgielni i co równie istotne, korzystali z pięknej pogody podczas licznych spacerów górskimi szlakami. Był to niezapomniany, pełen wrażeń i nowych doświadczeń czas.

M. Bajer