Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączonego ze Światowym Dniem Serca, w bibliotece szkolnej gościli uczniowie z klas 1-3. Wysłuchali oni fragmentu książki Wojciecha Grajkowskiego „Krew” oraz obejrzeli scenkę dotyczącą profilaktyki chorób serca pt. „Serce misia”, w wykonaniu uczennic z klasy 6B. Na ten dzień przygotowana została tablica okolicznościowa promująca literaturę podejmują tematykę budowy, funkcjonowania i chorób serca.  Celem akcji była promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca i propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na czerwono i każdy z nich otrzymał plakietkę z logo akcji „Czytamy z sercem”.
Akcję przygotowały i przeprowadziły Joanna Donaj, Żaneta Ścisłowska, Agnieszka Urbaniak.

Ż. Ścisłowska

Galeria zdjęć