W dniu   22.02.2024 r.  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się Turniej Szkół Podstawowych w siatkówce  chłopców o mistrzostwo miasta Głogowa w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięła udział drużyna chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali: Julian Dylewski, Oliwier Mazurkiewicz, Aleksander Siwek, Franciszek Walczak, Michał Wawrzyniak, Krzysztof Leszczyński, Jakub Rajczak, Jakub Szymkun i Janek Rzeźnicki. Nasi chłopcy pokonali drużyny  SP-10, 12 i 7  w setach 2:0, a następnie w decydującym o pierwszym miejscu w turnieju meczu wygrali  ze Szkołą Podstawową nr 6 – 2:1.
     W Finale Powiatowym  który  odbył  się  6  marca  w Szkole Podstawowej nr 14 nasza drużyna wygrała mecz półfinałowy z rywalami z Jerzmanowej w stosunku 2:1. W finale  o 1 miejsce nasi chłopcy rozegrali doskonały mecz zwyciężając drużynę z Nielubi w stosunku 2:0.
Organizatorem rozgrywek powiatowych oraz opiekunem reprezentacji naszej szkoły był nauczyciel w-f  Dariusz Bartkowiak. Sędziował Sławomir Domagała a przy stoliku sędziowskim zasiadał uczeń klasy 8a Stanisław Adamczak. Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantów.

D. Bartkowiak

Więcej zdjęć