6 grudnia to szczególny dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci, bo właśnie wtedy przez świat wędruje święty Mikołaj i obdarowuje wszystkich prezentami. W tym roku podczas mikołajek w I grupie świetlicowej (obchodziliśmy je trzy dni) dzieci obejrzały filmik edukacyjny „Legenda o Św. Mikołaju”., nauczyły się piosenki „Mikołaj”, dowiedziały się jak wyglądają tradycje mikołajkowe w innych krajach. Kolejną propozycją dla uczniów  była  mikołajkowa praca plastyczna: „Św. Mikołaj oraz jego renifery”. Kolejna propozycja to kodowanie na macie postaci Mikołaja, reniferów oraz skarpety Mikołaja, układanie obrazkowego domina z prezentami, odnajdywanie na obrazku ukrytych dzwoneczków Mikołaja , wyścigi w rzędach oraz mikołajowa bitwa na papierowe śnieżki. Była też wspólna degustacja pizzy. Były to wesoło spędzone dni w naszej świetlicy.

H. Nowicka

Helena Nowicka