W dniu 10.02.2023r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym  Chłopców w Ramach  Dolnośląskich Igrzysk  Dzieci. W zawodach wzięła udział drużyna chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali uczniowie klasy VIIa: Franek Walczak, Aleksander Siwek oraz Janek Rzeźnicki.
W półfinale tej imprezy pokonała Szkołę Podstawową z Jerzmanowej w stosunku 3:0. W finale nasi chłopcy znowu musieli uznać wyższość rywali z  SP-13 Głogów i ulegli 0:3. Mimo tej porażki  Alex, Franek i Janek awansowali z drugiego miejsca do Finału Strefy Legnickiej, który odbył się 2 marca 2023 roku  w Gierałtowcu k/Legnicy.

W tych zawodach nasi chłopcy pokonali kolejno rywali ze szkół z Góry w stosunku 3:0  i Gierałtowca 3:1, aby ulec ponownie kolegom z SP-13 z Głogowa.  Spotkanie o drugie miejsce w turnieju z rywalami ze Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu  było dramatyczne i bardzo zacięte ale to nasi reprezentanci zwycięsko wyszli z tego pojedynku i zdobyli srebrne medale Igrzysk Dzieci Strefy Legnickiej oraz awans do Finału Województwa Dolnośląskiego. Serdeczne gratulacje dla Janka, Franka i Alexa. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak