26 listopada 2021 r.  w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyła się XII edycja  Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy  Twórców Głogowskich, którego organizatorem  było Głogowskie Stowarzyszenie Literackie oraz Biblioteka Pedagogiczna PCPPPiDN  w Głogowie W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 26 osób, byli to uczniowie klas  VI-VIII szkół podstawowych. Konkurs miał zasięg powiatowy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa, przygotowani przez panią Martę Bartkowiak: Olga Plewko, Paulina Pawłowska, Stanisław Adamczak, Jan Rzeźnicki  oraz uczennica klasy VI b Urszula Gruszka,  którą do konkursu przygotowała pani Krystyna Kowalska. Wszyscy recytatorzy godnie reprezentowali  SP-14. Jest nam niezmiernie miło, że Paulina Pawłowska i Jan Rzeźnicki otrzymali wyróżnienia. Wszystkim uczniom gratulujemy występu.Bartkowiak

M. Bartkowiak