Dnia 8 kwietnia uczniowie klasy 1b i 2b wzięli udział w  warsztatach zdobienia pisanek metodą batikową. Warsztaty poprowadziła Pani Irena Maksymczak – twórczyni ludowa z Przemkowa.
Uczestnicy warsztatów pisali pisanki na wydmuszce jaja kurzego używając szpilki wbitej w ołówek oraz roztopionego wosku. Pani Irena zaprezentowała dzieciom swoje praca, opowiedziała o sposobie powstawania poszczególnych wzorów. Inwencja twórcza naszych uczniów nie znała granic i na pisankach oprócz tradycyjnych wzorów znalazły się te dobrze znane dzieciom: kwiatuszki, gwiazdki, literki… Po napisaniu pisanek nastąpił etap barwienia na wybrany kolor przez zanurzenie w specjalnej farbce, następnie gdy pisanka ładnie się już przebarwiła  wosk został usunięty i w ten sposób naszym oczom ukazały się piękne barwne pisankowe wzory.

A. Urbaniak, M. Jabłońska – Szewców