Tradycją  naszej szkolnej biblioteki, jest coroczne pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali godziny otwarcia biblioteki i dowiedzieli się jak należy się w niej zachowywać. Zostali poinformowani jakie są zasady wypożyczania i oddawania książek oraz dowiedzieli się, w którym miejscu znajdują się książki przeznaczone dla nich. Omówiono  jak należy dbać o książki.
W dniu pasowania, 2 marca 2022 roku, uczniowie obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki.  Pierwszoklasiści  mieli okazję  sprawdzić swoją znajomość bohaterów baśni i bajek.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy  uroczycie przyrzekli, że będą kochać  i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, po którym każdy uczeń otrzymał książkę pt. „Pierwsze abecadło”.  Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Ż. Ścisłowska, J. Donaj

Więcej zdjęć…