W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych. Codziennie uczniowie mieli okazję wziąć udział w przygotowanych przez nauczycieli języków obcych atrakcjach. W poniedziałek podczas przerw śródlekcyjnych w ramach zabawy „Fun with Flags” –– uczniowie klas 1-3 wykonywali flagi europejskie. We wtorek jak co roku odbył się konkurs angielsko-niemiecki dla klas 8 pt. „Kochamy Języki”. W środę uczniowie mieli okazję poruszać się przy muzyce i zabawach ruchowych z prostymi angielskimi piosenkami. W czwartek wszyscy uczniowie mieli możliwość otrzymania dodatkowej oceny za nauczenie się podstawowych zwrotów w pięciu różnych językach takich jak: włoski, rosyjski, francuski, norweski i czeski – wszystkie podstawowe zwroty mogli odnaleźć na ciekawych gazetkach tematycznych. Piątek był dniem zabaw multimedialnych – uczniowie bawili się wykorzystując telefony do skanowania kodów QR czy też grania w kahoot dzięki czemu dowiedzieli się wielu ciekawostek o językach z całego świata.
Coroczna impreza zawsze spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem, uczniowie bardzo chętnie podejmowali wszystkie wyzwania, które na pewno pozytywnie zmotywowały ich do nauki języków obcych oraz poszerzyły wiedzę o krajach i językach europejskich.

P. Drankiewicz

galeria zdjęć