19 maja odbyła się  IX edycja  powiatowego konkursu  dla   pasjonatów zdrowego żywienia (poprzednio był to konkurs „czy wiesz, co jesz? – dla klas VI – VII). Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich. Tematem tegorocznych zmagań uczestników był – podstępny cukier. Uczniowie musieli  wykazać się wiedzą ogólną dotyczącą zdrowego, racjonalnego  żywienia, promocji zdrowia, zdrowego stylu życia  jak również  wiedzą praktyczną oraz wiedzą na temat „savoir – vivre ‘u” przy stole. Konkurencje były bardzo ciekawe i wymagające od uczestników określonej wiedzy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Patrycja Kilimar kl 7a, Julia Łaszkiewicz i  Mikołaj Łaszkiewicz z klasy 7b. Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zajęła I miejsce w powiecie głogowskim. GRATULUJEMY!

A. Kuberska, B. Wolanin