Dnia 1 maja 2026 R. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,Ortografek”, który był skierowany do uczniów klas trzecich.
Celem konkursu było:
– propagowanie kultury języka polskiego,
– szerzenie nawyków poprawnej pisowni polskiej,
– wdrażanie do systematycznej pracy ze słownikiem ortograficznym,
– osiąganie radości wynikającej z umiejętności pokonywania trudności.
Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów- Alicja Okrzymowska z klasy 3a oraz Dawid Wątroba z klasy 3c, którzy musieli wykazać się znajomością pisowni wyrazów, a także zasad i reguł ortograficznych. Z radością i dumą informujemy, że Dawid Wątroba zajął wysokie II miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów.
Marta Rotko





