Cały grudzień trwały przygotowania do najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. 6 grudnia klasa 1A ubrała choinkę klasową. Z okazji mikołajek piekliśmy gofry. Byliśmy w kinie na bajce „Nasze magiczne Encanto”.  Na zajęciach plastycznych uczniowie tworzyli prace związane ze świętami. Uczyli się kolęd.
  17 grudnia 2021 r. odbyła się wigilia klasowa. W ten dzień cała klasa spotkała się przy jednym stole. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Układali stoły, krzesła, rozkładali obrusy, talerze, kubki i jedzenie. Po przygotowaniach podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie dekorowali lukrem pierniki. Wspólny poczęstunek, wspólne kolędowanie to namiastka polskich tradycji świątecznych. Pod choinką znalazły się również upominki dla „grzecznych” dzieci.

Uczniowie klasy 1A życzą wszystkim: Wesołych świąt!

A. Dyk