Nasza szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Wielkanocny „Baranek”, do którego zaprosiła uczniów klas II i III ze szkół z powiatu głogowskiego. Zadaniem konkursowym było wykonanie baranka w formie przestrzennej, w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości. Celem konkursu było:

– propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi,
– pobudzanie  inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania baranka wielkanocnego,
– kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy,
– rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.

Na konkurs wpłynęły prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.  Jury, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość artystów wyłoniło  laureatów konkursu i przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas II:
1 miejsce – Jakub Rowgało ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie,
1 miejsce – Nadia Więdłocha ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu,
2 miejsce – Jan Więcek ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie,
2 miejsce – Michał Witkowski ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu,
3 miejsce – Maciej Martyniuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie,
3 miejsce – Joanna Pietraszek ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie.

Wyróżnienia:  Nadia Graczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie,   Adrian Kazimierski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Patryk Młodziński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, Aniela Błaszak ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie, Jakub Sobera ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie, Fabian Pakuła ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, Aleksander Pilarski ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu, Amelia Skałecka  ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu,  Magdalena Szumielewicz  ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu.

W kategorii klas III:
1 miejsce – Cezary Piszcz  ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie,
1 miejsce – Oliwia Piwko ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim,
2 miejsce – Szymon Pałczyński ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie,
2 miejsce – Błażej Kubiński ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie,
3 miejsce – Błażej Frankowski ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie,
3 miejsce – Tomasz Gabrysz  ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie,

Wyróżnienia: Kornelia Bejgier  ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie, Eliasz Grzegorz  ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie, Hubert Sieczkowski ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie, Oliwia Granis ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie.

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez:
– Radę Rodziców przy  Szkole Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie,
–  Multikino Cinema 3D Głogów,
– Beton Fast Głogów, Sebastian Szczepański i Krystian Osiński,
– Biuro Projektów Drogowych „BPD”, mgr inż. Dariusz Ancygier.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Agnieszka Urbaniak, Żaneta Ścisłowska i Joanna Donaj.

J. Donaj