29.04.20022 r. w klasie odbył się niekonwencjonalny pokaz mody. Celem zajęć było:

– wyzwalanie kreatywnej postawy dziecka ,pobudzanie kreatywności dziecka;
– rozwijanie wyobraźni , twórczej postawy oraz ekspresji plastycznej dziecka ;
– budzenie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy;
– kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole;
-rozumienie potrzeby dbania o środowisko naturalne człowieka,  segregacji odpadów, czerpania radości ze wspólnej zabawy.

Dzieci prezentowały stroje, które wykonały w klasie w czasie pobytu na świetlicy szkolnej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. Wykonano je z materiałów, które możemy nazwać ekologicznymi. Większość to odpady lub rzeczy, które były o krok od wylądowania w kuble na śmieci. Daliśmy im kolejną szansę stania się użytecznymi, coś co możemy nazwać “drugim życiem“. Stworzyliśmy kreacje, które są nie tylko praktyczne i oryginalne, ale również mało kosztowne. To była świetna zabawa.

R. Pyziak

więcej zdjęć…