Nasza szkoła tradycyjnie, jak co roku, przeprowadziła pyszną akcję charytatywną jaką jest kiermasz słodkości. 24 lutego odbył się Tłusty Kiermasz Słodkości dla Werci i Stasia.
Staś jest bratem ucznia naszej szkoły. U 2,5-letniego chłopca zdiagnozowano nowotwór złośliwy rdzenia kręgowego. Staś jest po czwartym cyklu chemioterapii, która ma na celu zmniejszeniu guza, co pozwoli na operację. Przed Stasiem długie leczenie i rehabilitacja, które wymagają sporych środków finansowych. Zbiórkę pieniędzy na jego leczenie prowadzi Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Głogowa. Darowizny na chłopca można wpłacać na nr konta 84 1090 2079 0000 0001 1700 5183 z dopiskiem „darowizna dla Stasia Potyrała”.
Weronika, która 20 lutego skończyła rok już walczy z potworem. Kiedy Wercia miała 8 miesięcy zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy – siatkówczak, postać obuoczną. Dziewczynka przyjmuje kolejne chemie. Rodzice Werci znaleźli lekarza, który może pomóc Werci. Czekają na konsultację ale już teraz wiedzą, że leczenie będzie kosztowało niewiarygodną kwotę. Rodzice pragną być gotowi na rozpoczęcie leczenia w klinice w USA.

Dziękujemy:

– rodzicom,  uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły
cukierniom Meryk, Witczak i Pawełkiewicz i firmie handlowej „Nowy
-moraz nauczycielom i uczniom Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Głogowie

Zebraliśmy kwotę 6 873, 50 złotych!

Dziękujemy mediom głogowskim za pomoc w nagłośnieniu akcji oraz wszystkim łasuchom, którzy przyszli do NASZEJ SZKOŁY po słodkości w Tłusty Czwartek. Uzyskaną kwotę podzieliliśmy i wpłaciliśmy na konta wspierające Wercię i Stasia. Życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia. Sercem jesteśmy z nimi i ich rodzicami.

Szkolny Klub Wolontariusza SP-14
S. Komperda