W dniu   26.04.2022 r.  na boisku piłkarskim „Orlik”  naszej szkoły  odbyły się Finały Mistrzostw Miasta Głogowa Szkół Podstawowych w mini piłce nożnej chłopców. W zawodach wzięła udział drużyna chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali: Franek Walczak, Alex Siwek, Oliwer Mazurkiewicz, Jakub Rajczak, Michał Wawrzyniak, Krzysztof Leszczyński, Krzysztof Drozdowski, Paweł Jaroszek, Kamil Głuchowski, Dawid Kliza.  W grach turniejowych chłopcy pokonali drużynę SP-7 wynikiem 2:0, a następnie wygrali ze Szkołą Podstawową nr 12 – 2:0. W trzecim meczu grupowym chłopcy rozgromili rówieśników z SP-6 w stosunku 3:0. W kolejnym meczu  nasi reprezentanci ulegli po bardzo trudnym meczu z SP-10 – 0:1 ale mimo porażki  zajęli pierwsze miejsce w zawodach. Dalsze miejsca w turnieju  zajęły szkoły: SP-7, SP-10, SP-12, SP-6.

W Finale Powiatowym, który odbył się 5 maja 2022r nasza drużyna wygrała ze Szkołą Podstawową w Białołęce w stosunku 3:0 oraz po raz kolejny pokonała SP-7 w Głogowie wynikiem 1:0 i tym samym zakwalifikowała się jako reprezentant Powiatu Głogowskiego do Półfinału Strefy Legnickiej.

Finał ten odbył się w Górze w dniu 20 maja 2022r. Nasi reprezentanci spotkali się tam z mistrzami powiatu górowskiego i polkowickiego. W pierwszym meczu przegrali z SP-2 Polkowice w stosunku 3:6. Następnie pokonali SP-1 Góra 2:1. W trzecim meczu zawodnicy z Góry pokonali SP-2 Polkowice 5:3. Lepszym stosunkiem bramek w całym turnieju zwyciężyła drużyna z Polkowic przed  Górą i SP-14 Głogów. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów. Opiekunem naszej drużyny był Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak