Za nami kolejna edycja konkursu ZDOLNY ŚLĄZAK. Wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych i powiatowych tego konkursu, a troje z nich dotarło do finału tego konkursu. Byli to następujący uczniowie: Mateusz i Jakub Więckowie – z geografii oraz Igor Borzęcki – z historii i geografii

Mateusz Więcek z klasy 8b został laureatem tego prestiżowego konkursu z geografii.

Pasja Mateusza, sumienna praca i  zamiłowanie  do map przyniosły  prawdziwy sukces. W dniu 17 maja 2022 r. nasz laureat razem z mamą uczestniczył w uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Spośród 60 649 uczniów zostało wyłonionych 388 laureatów, którzy odebrali medale i dyplomy z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego –  Marcina Krzyżanowskiego   oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Romana Kowalczyka.
Jakub Więcek i Igor Borzęcki uzyskali tytuł “FINALISTY KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZAK:
Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, Kubie i Igorowi wielkich osiągnięć i życzymy dalszych  sukcesów!

A. Bilska