Koronawirus jest już problemem globalnym. Dotyka on, w różnym zakresie, bezpośrednio lub pośrednio, uczniów. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa  apelujemy do uczniów o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Zadbaj o swoje zdrowie i chroń innych, wykonując następujące czynności:

– Regularnie i dokładnie czyść ręce, dezynfekując preparatem lub myjąc je wodą z mydłem.
– Zachowaj co najmniej (1–1,5 m)  metr dystansu pomiędzy sobą a każdym, kto kaszle lub kicha.
– Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
– Zachowaj ostrożność w miejscach publicznych, jeśli dotykasz ogólnodostępnych przedmiotów, nie zbliżaj dłoni do twarzy, zanim ich nie umyjesz.
– Miej przy sobie chusteczki higieniczne, zasłaniaj nim usta i nos podczas kaszlu i kichania,a zużyte chusteczki wyrzuć tuż po użyciu.
– Nie witaj się przez podanie ręki ani przez pocałunek w policzek.
– Zostań w domu, jeśli źle się czujesz. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, zwróć się o pomoc lekarską najlepiej przez telefon. Postępuj zgodnie z wytycznymi.
– Kropelki rozprzestrzeniają wirusa. Przestrzegając dobrej higieny oddechowej, chronisz ludzi wokół siebie przed wirusami, takimi jak przeziębienie, grypa i COVID-19.
– Zostań w domu, jeśli źle się czujesz. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, zwróć się o pomoc lekarską najlepiej przez telefon.

 Przypominamy, że wprowadzone zostają środki ostrożności ograniczające możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, o czym nam przypomina gazetka na holu szkoły.

R. Pyziak