22 listopada 2021 r. uczniowie klasy 1b i 2b razem z nauczycielami wyjechali na ZIELONĄ SZKOŁĘ do Przemkowa. Dla uczniów był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji grupy. W trakcie wyjazdu uczenie się przez przeżywanie, aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zabawę, stwarza dziecku możliwość samorozwoju, uczy samodzielności, rozwija wrażliwość na piękno naszej ojczyzny. Nauczycielom wyjazdy te dają możliwość lepszego poznania wychowanka – jego potrzeb i możliwości. Uczniowie traktują wyjazd jako niezapomnianą przygodę.
Zakwaterowano nas w budynku Domu Wczasów Dziecięcych położonym tuż przy lesie. Nie narzekaliśmy na nudę, bowiem program ZIELONEJ SZKOŁY był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Były to m. in.: wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Wrzosowa Chata” w Borówkach i udział w warsztatach „Ziołowe woreczki”; warsztaty: „Kraina Eksperymentów”, „Piernikowy Świat Wandzi” – dekorowanie pierników, „Akademia Sztuk Estradowych”; wykonywanie zakładki do książki z materiału przyrodniczego; „Przyrodnicze koło fortuny”; wycieczki piesze po najbliższej okolicy; pokaz „Mam talent”. Nie zabrakło również takiej atrakcji jak dyskoteka.
Początki często bywają trudne, szczególnie dla kogoś, kto wyjeżdża pierwszy raz. Ale pokonaliśmy wspólnie to, co sprawiało nam trudności i poczuliśmy się trochę jak u siebie, znaliśmy każdy zakątek, wszystkich ludzi. Gdy 26 listopada autokar wyruszył w drogę powrotną, na wielu buziach malował się żal.
ZIELONĄ SZKOŁĘ przetrwaliśmy szczęśliwie. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień. Można więc powiedzieć, że był to udany pobyt i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.
Agnieszka Urbaniak, M. Jabłońska – Szewców

więcej zdjęć