25 kwietnia klasy 1b oraz 2b wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego “Wesołe Ranczo” w miejscowości Niechłód. Pogoda nas nie odstraszyła, bowiem z doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia zwierząt, dojenia krowy. Można było skosztować zdrowego mleka, chętni świetnie poradzili sobie z czesaniem krowy i kucyka. Wspaniałą atrakcją były zabawy w stodole na miękkiej słomie. Zostaliśmy także poczęstowani bułkami z pyszną kiełbasą ze świniobicia oraz ciastem domowego wypieku. Nie ma wątpliwości, że pobyt w gospodarstwie dostarczył wszystkim wiele wrażeń. To był wspaniały dzień!

A. Urbaniak, Małgorzata Jabłońska – Szewców Ż. Ścisłowska

więcej zdjęć