III Międzypowiatowy Konkurs Literacki „Opowiem ci o górniku” rozstrzygnięty!  6 grudnia 2021 r. ogłoszono wyniki III Międzypowiatowgo Konkursu Literackiego „Opowiem ci o górniku”, którego organizatorami byli: Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie, Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego w Polkowicach, Centrum Kultury w Polkowicach oraz Miejsko- Gminna Bibliotekę Publiczną w Polkowicach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a jego tematem było przedstawienie w formie literackiej postaci górnika związanej z lokalną tradycją górniczą.

Prace  oceniane były w następujących kategoriach:
– szkoły podstawowe klasy I- III,
– szkoły podstawowe klasy IV- VIII,
– szkoły ponadpodstawowe.

         6 grudnia 2021 r. Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki literackich zmagań, a wręczenie nagród nastąpiło 8 grudnia podczas uroczystej gali w Centrum Kultury Wiatrak w Polkowicach. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Rachela Kukla, która napisała pracę o swoim dziadku górniku i zajęła zaszczytne II miejsce.
Racheli serdecznie gratulujemy sukcesu.

M Bartkowiak