oplus_2

W dniu 14.05.2026 r. na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się Finały Powiatowe w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Uczestniczyło w nich  w sumie 7 reprezentacji Szkół Podstawowych miasta Głogowa.

W  skład  Czwórboju LA wchodzą następujące konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką palantową, bieg na 600m (dz), 1000 m(chł). Drużyny są sześcioosobowe. Punktuje pięciu najlepszych. Wyniki są przeliczane na punkty wg. tabel wielobojowych.

Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego SP-14 w Głogowie:  Elżbieta Hapel, Sławomir Domagała, Dariusz Bartkowiak i Grzegorz Kruczek. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce z wynikiem 837 pkt. Zwyciężyła  Szkoła Podstawowa nr 11 z wynikiem 1016 pkt. Barw naszej szkoły broniły:

Natalia Krawczyk, Zuzanna Bolińska, Wiktoria Pichnar, Hanna Durka, Alicja Tworkowska i Lena Potera.

Chłopcy  naszej szkoły zaliczyli także bardzo dobry występ zajmując II miejsce z wynikiem 711pkt. Chłopcy  wystąpili w składzie: Filip Szot, Igor Bienia, Mateusz Kilimar, Miłosz Śmiejkowski, Jakub Drankiewicz, Wojciech Drewniak . Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 8 z wynikiem 842pkt.

Najlepszymi w naszych zespołach byli:         

         Natalia Krawczyk – 262pkt. i Igor Bienia – 193pkt. GRATULUJEMY!!!

Opiekunami naszych zespołów byli: Elżbieta Hapel  i Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak

więcej zdjęć