24 września 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu. Celem imprezy było krzewienie kultury fizycznej wśród uczniów oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W zabawach sportowych udział wzięli uczniowie klas 1–3. W tym dniu uczniowie zaangażowani byli w zajęcia sportowe na boisku szkolnym. Przygotowano 9 stacji sportowych m.in. stacja ze skakankami, stacja do koszykówki, stacja z chustą Klanza, skoki w dal. Każda klasa, na danym stanowisku wykonywała ćwiczenia przez 10 minut. Zabawa polegała na pokonywaniu kolejnych stacji sportowych. Również zajęcia w klasach poświęcone były tematom sportowym. Przeprowadzono quizy i zagadki sportowe. Uczniowie przygotowali plakaty z hasłami sportowymi. Takie akcje cieszą się powodzeniem, bo uczniowie lubią sport i zabawy. W tym dniu nie było rywalizacji, nie było wygranych i przegranych. Liczyła się współpraca i zaangażowanie.

A. Dyk, A. Leszczyńska

galeria zdjęć