W dniu 27.02.2022 r. w sali gimnastycznej SP-13 w Nosocicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym  Chłopców w Ramach  Igrzysk  Dzieci Szkół Podstawowych klas IV-VI. W zawodach wzięła udział drużyna chłopców naszej szkoły, w składzie której zagrali uczniowie klasy VIa,  Franek Walczak oraz Janek Rzeźnicki.

W wyniku rozegranych gier, a system rozgrywek był – „każdy z każdym”, nasi chłopcy zajęli II miejsce, pokonując reprezentacje szkół nr 6, 7 oraz 2 i awansowali do finału powiatowego. Nie do pokonania byli chłopcy z  SP-13, z którymi chłopcy ponieśli porażkę.

1 marca 2022r. reprezentacja SP-14 wystąpiła w Finale Powiatowym i w półfinale tej imprezy pokonała po zaciętej walce Szkołę Podstawową z Jerzmanowej w stosunku 3:2. W wielkim finale nasi chłopcy znowu musieli uznać wyższość rywali z SP-13 Głogów i ulegli 0:3. Mimo tej porażki Franek i Janek awansowali z drugiego miejsca do finału strefy legnickiej, który odbył się w Gierałtowcu.
 30 marca 2022 roku odbył się w Gierałtowcu k/Legnicy Finał Strefy Legnickiej, w którym nasi chłopcy pokonali kolejno rywali ze szkół w Irządzach, Góry i Gierałtowca, aby ulec ponownie kolegom z SP-13 z Głogowa. W spotkaniu o drugie miejsce w turnieju nasi reprezentanci przegrali z chłopcami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach w stosunku 0:3 i zajęli w turnieju trzecie miejsce zdobywając brązowe medale Igrzysk Dzieci Strefy Legnickiej. Serdeczne gratulacje dla Janka i Franka. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Bartkowiak.

D. Bartkowiak