Uczniowie naszej szkoły pokazali, że pomagają! W tym roku wszystkie siły skierowaliśmy na pomoc rodzinom potrzebującym w ramach akcji Szlachetna Paczka. To nowe doświadczenie dla naszej szkoły. Akcja była dużym przedsięwzięciem, ponieważ od początku do końca musieliśmy zorganizować wszystkie dary samodzielnie. Nasza szkoła potrafi działać cuda. Zebraliśmy tyle darów i pieniędzy, że udało nam się pomóc trzem rodzinom.
Zebraliśmy ubrania, środki czystości, żywność, zabawki dla najmłodszych, akcesoria sportowe dla starszych dzieci, bony do sklepów odzieżowych oraz obuwniczych. Nasza szkoła uzbierała kwotę 2445,67 zł. Wraz z pozostałymi darczyńcami mogliśmy kupić 2 łóżka dla dziewczynek oraz 2 materace, 2 tony opału, narożnik do kuchni oraz żywność. Żadna z rodzin nie kryła łez i wdzięczności. Zapasy żywności i środków czystości zapewniła spokój na kilka tygodni. Możliwość zakupu nowych butów, kurtek i innych ubrań ucieszyła rodziców i dzieci. Zabawki i akcesoria sportowe sprawiły radość młodzieży. Dzięki uprzejmości Fit Arena, Jump Planet, OK Park, dzieci mogą cieszyć się zajęciami i zabawą. Pragniemy podziękować uczniom klasy 1D I LO w Głogowie za znaczącą pomoc. Klasa  1D  zebrała  1225 zł. Dzięki nim mogliśmy zrobić dodatkowe zakupy żywnościowe dla rodzin. Dziękujemy Fitness and Squash za zbiórkę środków higienicznych i czystości. Dziękujemy również naszemu Darczyńcy, który pragnie zostać anonimowy, za zasponsorowanie zakupów w galerii Glogovia dla dzieci z jednej z naszych podopiecznych za kwotę 2000 zł, komplety pościeli dla wszystkich członków 6 osobowej rodziny, kwotę 2500 zł na zakupy potrzebnych rzeczy dla wszystkich rodzin.

Do samego końca akcji dostawaliśmy wiadomości od rodziców naszych uczniów z pytaniami czy jeszcze można jakoś pomóc. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się we wspólną pomoc. Mówi się, że grudzień jest miesiącem cudów. Potwierdziliśmy to w stu procentach. Akcję przeprowadziły: S. Komperda, H. Sawicka, B. Wielgosińska, A. Kuberska.

S. Komperda