W bieżącym roku szkolnym  nasz szkoła, jak i wiele innych z całej Polski, przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Przepisujemy Tolkiena”. Akcję zainicjowała i koordynowała Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer miasta Warszawy.  Odbyła się ona z okazji 130. rocznicy urodzin J. R. R. Tolkiena, która przypadła 3 stycznia 2022 r. Przedstawiciele klas jak również nauczyciele mogli poczuć się jak średniowieczni skrybowie i wypróbować własnych sił przepisując fragment  „Władcy Pierścieni”.  Nasza szkoła przepisywała strony od 523 do 525. Przepisany tekst został przesłany do Warszawy, gdzie zostanie oprawiony w jedną książkę. Mamy wielką satysfakcję, że będziemy częścią tego ciekawego przedsięwzięcia. Koordynatorami w naszej szkole były Panie: Żaneta Ścisłowska i Joanna Donaj.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji za zaangażowanie.

Ż. Ścisłowska