To już 5 edycja akcji “Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” – organizowana  Ochotniczą Straż Pożarna w Jaczowie. W ramach tej akcji, do której dołączyła również nasza szkoła zbierane są zabawki dla dzieci przebywających  w Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Wielki finał akcji zbiórki odbędzie się w dniach 10 – 12 grudnia 2021 w Galerii Głogów  przy sklepie Carrefour.

Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie!

Nasza szkoła włączyła się w 5 edycję akcji PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA. Akcję wspiera Dyrektor Szkoły – Pani Halina Dziadkowiec.
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA, GRUPA RATOWNICTWA SPECJALISTYCZNEGO, STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE organizują zbiórkę rzeczy dla dzieci przebywających w szpitalach.

WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ!

Lista rzeczy, które są potrzebne Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu:
1. Zabawki dla dzieci 0-18 lat (rzeczy nowe, łatwe do dezynfekcji – nie mogą to być pluszaki):
– samochodziki,
– lalki,
– puzzle,
– książeczki,
– gry (5 sekund, Rummikub, Karty Uno, Kart Uno Flip, Szachy, Warcaby, Chińczyk, Zgadnij kto to?, Monopol Scrabble, Blokus, Sudoku, Bingo, gry logiczne, gry słowne, itp.),
– kredki,
– kolorowanki,
– flamastry,
– ramki A4 i A5
2. Poza ww. rzeczami Szkoła z “Przylądka” prosi o:
– sznurki ozdobne,
– patyczki kreatywne (wyciory),
– koraliki pyssla,
– zestawy koralików do robienia bransoletek i korali,
– kolorowy gruby karton,
– farby witrażowe,
– długopisy,
– gadżety świąteczne.

Czas zbiórki do 13 grudnia. 14 grudnia strażacy odwiedzą naszą szkołę i odbiorą zebrane rzeczy, które jeszcze przed świętami trafią do dzieci ze szpitali. Plakat akcji udostępniony jest na stronie naszej szkoły. Darczyńców prosimy o przynoszenie zabawek i innych ww. rzeczy do biblioteki szkolnej.

A. Urbaniak, J. Donaj, Ż. Ścisłowska