Uczniowie klasy III b w ostatnich tygodniach mieli okazję dwukrotnie uczestniczyć w integracyjnych zajęciach z pedagogiem szkolnym.
Pierwsze zajęcia były ukierunkowane na współpracę całego zespołu klasowego.  Uczniowie zmierzyli się z trudnym zadaniem, mianowicie ułożeniem wieży z klocków. Zadanie nie było jednak proste, liczyła się tutaj przede wszystkim doskonała współpraca uczniów. Klocki zostały rozłożone losowo na podłodze. Każdy z zawodników trzymał w ręce sznurek, na jego końcu znajdował się dźwig, którym należało wspólnie unieść klocki tak, by powstała z nich wieża. Ręce mogły dotykać tylko sznurka. Chociaż na początku nie wychodziło idealnie to uczniowie naszej klasy nie poddali się i dzielnie walczyli do końca układając okazałą wieżę z klocków.
Na kolejnych zajęciach ważna była współpraca i znalezienie kompromisu w mniejszych grupach. Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest stereotyp i w jaki sposób działa w interakcji między ludźmi. Uczniowie poprowadzili w grupach śledztwo w celu rozwikłania pewnej zagadki.  Dziewięć otrzymanych podpowiedzi pozwoliło im wyłonić swojego podejrzanego. Każda grupa prezentowała inny tok myślenia i w inny sposób starała się dotrzeć do prawdy. Uczniowie odkryli  jakie wyobrażenia wpływają na ich sposób patrzenia na innych ludzi i myślenia o nich.

  J. Obrębska

Zdjęcia