12 marca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach SENSOPLASTYKI, które przygotowały panie Agnieszka Kuberska i Agnieszka Urbaniak.

Ryż, mąka, różne makarony i kasze, groch, fasola oraz olej – co łączy te składniki? ŚWIETNA ZABAWA! SENSOPLASTYKA! Wszystko w pięknych kolorach, bowiem to kolorowa stymulacja – zabawa, która rozwija kreatywność i twórczość dzieci. Ideą Sensoplastyki jest pobudzenie wszystkich zmysłów.

Zajęcia odbyły się w małej sali gimnastycznej, której podłoga wyłożona była folią. Nie było planu, harmonogramu zajęć, każdy mógł robić „co chciał”. Dzieci nie używały fartuchów ochronnych – brudziły się do woli! Wyobraźnia nie miała granic, powstawały kreatywne cuda z mąki, wody, oleju oraz  kolorowego makaronu, ryżu i kaszy. Na koniec dzieci wspólnie stworzyły sensoryczny dywan z wytworzonego przez siebie ciasta, obficie posypany grochem i fasolą, po którym każdy mógł się przespacerować i poczuć pod bosymi stopami ciekawe faktury, np. groch czy makaron. Było wiele doznań, radości i śmiechu.

M. Jabłońska – Szewców

Galeria zdjęć