Dnia 7 października klasy V b, VI a, VI b pojechały na wycieczkę w Góry Sowie. Atrakcji było mnóstwo. Dużym przeżyciem dla uczniów był zjazd na linie z Mostu Żdanowskiego dawnej Kolei Sowiogórskiej. Nie każdy był tak odważny, by się zjechać na linie z wysokości około 30 metrów.
Wędrowaliśmy górskim szklakiem z kompasem i mapą w poszukiwaniu sztolni. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ w górach poprzedniego dnia padał deszcz i było mokro, musieliśmy bardzo uważać, bo było ślisko. Niektórzy z nas przewracali się w trakcie wędrówki.
Zwiedziliśmy również największą atrakcję Srebrnej Góry –  Twierdzę Srebrnogórską – fort Donjon. Niestety, po południu pogoda nie dopisywała, zrobiło się mglisto, więc do fortu dotarliśmy we mgle. Zwiedzanie Srebrnogórskiej Twierdzy – największej w Europie – odbywało się w formie zabawnego spaceru z przewodnikiem przebranym w mundur z okresu napoleońskiego. Przewodnik prowadził wycieczkę do licznych miejsc, niedostępnych dla osób indywidualnie zwiedzających. A na końcu, przy murach, oddał strzał z broni, gdzie huk wystrzału niósł się głośno. Dowiedzieliśmy się, jak żyli i funkcjonowali żołnierze w twierdzy. Widoków już nie podziwialiśmy, bo warunki atmosferyczne na to nie pozwoliły. Zmęczeni wędrówką, brudni, ale zadowoleni powróciliśmy do Głogowa, by następnego dnia rozpocząć kolejny dzień nauki.
Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie w/w klas: Ewelina Tołopiło, Krystyna Kowalska i Emilia Gródecka.

K. Kowalska

 

więcej zdjęć