W dniu 13 października 2020 r. w naszej  szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym roku – z powodu reżimu sanitarnego wywołanego pandemią koronawirusa – ta ważna dla naszych najmłodszych uczniów uroczystość odbyła się bez udziału rodziców. Jak co roku – nasze  pierwszaki prezentowały się rewelacyjnie.  Zanim pierwszoklasiści dołączyli do grona naszych uczniów – deklamowali wiersze i śpiewali piosenki,  świadczące o tym, że są już naszymi uczniami. Ślubując na Sztandar Szkoły, pierwszaki zobowiązały się być dobrymi Polakami, zobowiązały się do rzetelnej nauki i pracy, a także obiecały, że swym dobrym zachowaniem będą sprawiały radość nauczycielom i rodzicom. Zwracając się do naszych maluchów Pani Dyrektor Halina Dziadkowiec życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki.
Najważniejszym punktem uroczystości było jednak pasowanie. Pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała wszystkich pierwszaków na uczniów. Od dzisiaj nasze pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki. Uroczystość ślubowania przygotowały Panie: M. Jabłońska – Szewców, J. Sobczyk i M. Bajer.

P. Sobczyk

Galeria zdjęć..