Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję Szlachetnej Paczki. Potrzebujących jest mnóstwo, dlatego trzeba działać.

Serdecznie zapraszam na

Tłusty Kiermasz Słodkości,

który jest już tradycją naszej szkoły. Tym razem dochód ze sprzedaży słodkości przekażemy na leczenie dwóch małych serduszek Stasia i Werci.
Staś jest bratem ucznia naszej szkoły. U 2,5-letniego chłopca zdiagnozowano nowotwór złośliwy rdzenia kręgowego. Staś jest po czwartym cyklu chemioterapii, która ma na celu zmniejszeniu guza, co pozwoli na operację. Przed Stasiem długie leczenie i rehabilitacja, które wymagają sporych środków finansowych. Zbiórkę pieniędzy na jego leczenie prowadzi też Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Głogowa. Darowizny na chłopca można wpłacać na nr konta

84 1090 2079 0000 0001 1700 5183 z dopiskiem „darowizna dla Stasia Potyrała”.

Weronika, która 20 lutego skończy rok już walczy z potworem. Kiedy Wercia miała 8 miesięcy zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy – siatkówczak, postać obuoczną. Dziewczynka przyjmuje kolejne chemie. Rodzice Werci znaleźli lekarza, który może pomóc Werci. Czekają na konsultację ale już teraz wiedzą, że leczenie będzie kosztowało niewiarygodną kwotę. Rodzice pragną być gotowi na rozpoczęcie leczenia w klinice w USA. Więcej o Werci można przeczytać tutaj

Tłusty Kiermasz Słodkości

odbędzie się w Tłusty Czwartek, 24 lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy potrafią czarować w kuchni do pieczenia ciast, pączków, ciastek i innych słodkości, na rzecz naszych serduszek. A tych, którzy wolą jeść, do opróżnienia swoich skarbonek i kupowania bez liczenia kalorii J

– Kiermasz będzie trwał od 7:30 do 14:00.
– Od 7:20 będzie można przynosić słodkości na kiermasz.
– Kiermasz będzie udostępniony dla uczniów naszej szkoły w holu a dla pozostałych łasuchów w drzwiach, nad wejściem głównym (po schodkach).
– Tradycyjnie prosimy o podpisanie swoich pojemników i blach oraz o odebranie ich po skończonej akcji.
– Prosimy również, by słodkości były zapakowane w miarę możliwości już do sprzedaży. Mogą to być pudełeczka, cylafon, torebki papierowe, kartoniki.

Do dzieła SP14!

Jesteśmy specjalistami w pomaganiu i wierzę, że i tym razem zrobimy  to na ogromną skalę!

Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza
Sylwia Komperda