Dnia 18.12.2020 r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas 7-8 pn. ‘Compare Christmases’. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych. Do konkursu zgłosiło się 10 uczniów, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach: kl. 7 i kl. 8.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować prezentację porównującą polskie tradycje świątecznie z tradycjami w wybranym kraju, w którym  mówi się w języku angielskim np. Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Australii, a następnie zaprezentować przygotowaną pracę przed uczestnikami konkursu i komisją.

Po wysłuchaniu prezentacji komisja w składzie: p. Ewelina Tołopiło, p. Emilia, Gródecka i p. Paulina Drankiewicz wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy 7:
I miejsce: Hanna Kozdraś kl. 7c
II miejsce: Laura Szot kl. 7d
III miejsce: Natasza Zawadzka kl. 7d

Klasy 8:
I miejsce: Łukasz Franczak kl. 8b
II miejsce: Laura Łukasiewicz kl. 8b
III miejsce: Olga Sawicka kl. 8a

Dla zwycięzców i uczestników zostały przygotowane pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i upominki. Konkurs został przygotowany przez p. Alicję Bieleń i p. Ewelinę Tołopiło.
A.Bieleń