MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK obchodzony jest na całym świecie. Przypadające 5 listopada – w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966) – święto jest jednym z wdzięczniejszych nietypowych dni w szkolnym kalendarzu. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki nie tylko rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych.
W naszej szkole w tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Mieli do wykonania klasowe plakaty przedstawiające bohaterów bajki wylosowanej przez przedstawicieli klasowych. Powstały plakaty do następujących bajek: “Smerfy”, “Calineczka”, “Kubuś Puchatek”, “SpongeBob”, “Myszka Miki”, „Brzydkie Kaczątko”, „Shreck”, „Królewna Śnieżka” i „Kaczor Donald”. Wszystkie prace wykonane zostały z dużym zaangażowaniem, podziwiać je można na szkolnych korytarzach. Wiele radości wywołał SZKOLNY POKAZ MODY BAJKOWEJ. Zapraszamy do obejrzenia relacji: zdjęć oraz filmów z pokazów mody. Dzień ten przygotowały Panie: A. Urbaniak, Ż. Ścisłowska i J. Donaj.

 

więcej zdjęć i film…