W maju 2021 roku odbył się po raz kolejny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Across Cultures. W tym roku uczniowie wykazali się wiedzą o Nowej Zelandii. W konkursie wzięło udział 12 szkół z powiatu głogowskiego. Do konkursu przystąpiło 49 uczniów. Konkurs składał się z 2 etapów- szkolnego i powiatowego. Zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji multimedialnej w języku angielskim przedstawiającej Nową Zelandię . Wszystkie prezentacje były świetne. Wyłoniono 5 zwycięzców a 1 praca została wyróżniona. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce- Bartosz Tryzna– Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie
II miejsce- Laura Łukaszewicz– Szkoła Podstawowa nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie
III miejsce- Filip Pierzchało– Szkoła Podstawowa nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie
IV miejsce-  Maja Mróz– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach
V miejsce- Konrad Kazimierowicz– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przedmościu
Wyróżnienie- Dominika Gerula– Szkoła Podstawowa nr 6 im. T. Kościuszki w Głogowie

Gratulujemy zwycięzcom! To był naprawdę wysoki poziom wiedzy o Nowej Zelandii, umiejętności językowych oraz tych w zakresie technologii multimedialnych. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie a laureaci konkursu dyplomy oraz nagrody książkowe.

S. Komperda

Prace uczniów