Uczniowie klas czwartych dzięki zaangażowaniu i życzliwości Panów Marcina Kozdrasia oraz Tomasza Siedlaka, ratowników górniczych KGHM mogli uczestniczyć w zajęciach z udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Panowie w atmosferze zabawy i humoru przeprowadzili szkolenie oraz ćwiczenia z ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, przećwiczenia procesu przeprowadzenia resuscytacji na profesjonalnym sprzęcie oraz użycia szkoleniowego urządzenia AED (zapanowania nad stresem i innymi rozpraszającymi dźwiękami), podczas reagowania, wzywania pomocy, rozmowy z dyspozytorem itd..  Uczniowie, na podstawie zagadnień przygotowanych przez ratowników , opanowali materiał,  na którym oparły się zajęcia. Wzięli udział w teście i byli tacy, którzy zdobyli 100% punktów. Nagrodzeni uczniowie to:

Rachela Kukla, Weronika Uptas, Hanna Żybura, Julia Dziuba, Natalia Mazurek, Zuzanna Bulik, Zuzanna Hałkiewicz, Kaja Iłowska, Nadia Urbanowicz, Piotr Molski, Wanessa Janus, Nina Teodorczyk, Kacper Patrzałek.

Ponadto wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali upominki ufundowane przez KGHM.

Dziękujemy za minione warsztaty i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne spotkania.

Honorata Sawicka