W dniach 3 i 5 lutego 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
 Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki, poznali godziny otwarcia biblioteki i dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece. Zostali poinformowani jakie są zasady wypożyczania i oddawania książek oraz dowiedzieli się, w którym miejscu znajdują się książki przeznaczone dla nich. Omówiono  jak należy dbać o książki. Po części oficjalnej uczniowie klasy I  odgadywali  bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a następnie zostali pasowani na czytelnika.  Na pamiątkę  otrzymali dyplom pasowania i książkę pt. „Pierwsze abecadło”. Na koniec dzieci mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki do domu co uczyniły z ochotą. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.                                                                                                                         Pasowanie przygotowały i przeprowadziły Joanna Donaj i Żaneta Ścisłowska.  

Galeria zdjęć

Pasowanie na czytelnika – klasa 1a

Pasowanie na czytelnika – klasa 1b

Pasowanie na czytelnika – klasa 1c